Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

Mieszkania na wynajem w Warszawie cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej najemcy decydują się na wybór bardziej luksusowych apartamentów, które wybijają się na tle pozostałych nieruchomości o charakterze hotelowym. Co przyciąga najemców do warszawskich apartamentów na wynajem?

Warszawskie apartamenty na wynajem zyskują coraz większe zainteresowanie ze strony najemców. Na skorzystanie z nich decydują się nie tylko biznesmani, którzy odbywają podróże służbowe. Z luksusowych mieszkań coraz chętniej korzystają także turyści, którzy chcą spędzić noc w bardziej luksusowych warunkach, niż oferują tradycyjne mieszkania na wynajem.

Jakie atuty można przypisać warszawskim apartamentom? Przede wszystkim zacznijmy od standardu. Wynajmujący kładą bardzo duży nacisk na duży komfort, którzy przełoży się na zadowolenie klienta i zwiększenie prestiżu w jego oczach. Już teraz konkurencja w stolicy jest całkiem spora, a inwestycji na wynajem stale przybywa. Najwyższej klasy apartamenty na wynajem wyposażone są w jacuzzi, klimatyzację i przestronny taras lub balkon. Duży nacisk kładziony jest również na wykończenie pomieszczeń a także ich umeblowanie. Apartamenty oferują niejednokrotnie kilka pokoi (przy uwzględnieniu podziału na część dzienną i nocną dla jeszcze większego komfortu najemców). Dużą popularnością cieszą się także apartamenty typu studio, oferujące ogromną, otwartą przestrzeń, bez sztywnego wydzielenia i podziału na mniejsze pokoje.

apartament na wynajem

Ogromne znaczenie ma oczywiście lokalizacja. Im bliżej centrum lub innego, popularnego w Warszawie miejsca (np. w prestiżowe dzielnicy biurowej lub mieszkalnej), tym lepiej. Pod uwagę brana jest oczywiście również dostępność miejsc parkingowych. Wiele osób przyjeżdżających do Warszawy jest mobilna i potrzebuje zagwarantowanego, bezpiecznego miejsca do zaparkowania swojego pojazdu. Tym lepiej, jeśli wynajmujący oferuje strzeżony parking lub miejsce postojowe w budynku.

Dodatkowym atutem w przypadku apartamentów na wynajem jest dostępność dodatkowych udogodnień, takich jak ochrona w budynku, dostępność cichobieżnej windy czy obecność konsjerża. Jego zadaniem jest obsługa gości na najwyższym poziomie, dostarczanie ich zamówień (na przykład wysyłka kwiatów czy paczki pocztowej, lub zamówienie taksówki).

Uwagę przyciągają ponadto nietypowe apartamenty. Te zlokalizowane w bardzo nowoczesnych budynkach, lub wiekowych kamienicach z ciekawą historią, często przyciągają najemców, dla których historia miejsca jest istotna.

Nowoczesne apartamentowce spotkać można najczęściej w dzielnicach biurowych, o wysokim prestiżu. Miejsca takie cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim wśród osób, które przyjechały do Warszawy w celach biznesowych, na przykład na czasowe kontrakty lub trwające dłuższy czas spotkania biznesowe.

Apartamenty w kamienicach przyciągają bardziej zróżnicowanych najemców. Wielu biznesmanów chwali sobie niebanalny charakter tego typu miejsc. Zdecydowanie częściej można tu jednak spotkać także turystów, których pobyt w stolicy Polski nie jest związany z biznesowymi spotkaniami czy w ogóle pracą.

Zarówno prywatne apartamenty jak i duże, apartamentowe inwestycje, cieszą się rosnącą sympatią wynajmujących. Prestiż, wygoda i luksus gwarantują zadowolenie klientów. Niejednokrotnie to nie cena gra pierwsze skrzypce, lecz lokalizacja, styl wykończenia wnętrz, jakość serwowanych posiłków (zwłaszcza w przypadku komercyjnych inwestycji, które poza apartamentami na wynajem oferują możliwość spożywania posiłków w swojej restauracji).
Warszawskie inwestycje są naprawdę godne podziwu i wcale nie dziwi fakt, że luksusowe apartamenty na wynajem przyciągają coraz większą liczbę zadowolonych gości.

Magdalena Paluch
Redaktor WGN.PL

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl