Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

m.paluchWarszawa, jako stolica, posiada jedne z najwyższych cen mieszkań w całej Polsce. Jak kształtuje się sytuacja w przypadku apartamentów? Ile kosztuje wynajęcie luksusowego mieszkania w stolicy Polski? Poniższe zestawienie ma na celu wizualizację kosztów, w jakimi należy się liczyć przy wynajmowaniu nieruchomości w stolicy.

Wiele zależy tak naprawdę od tego, w jakiej dzielnicy w Warszawie chcielibyśmy wynająć luksusowe mieszkanie. Wiadomo, że im bliżej centrum, tym ceny nieruchomości wzrastają. Kosztowniejsze są także lokale mieszkalne bardzo dobrze skomunikowane oraz znajdujące się w wyjątkowo atrakcyjnych lokalizacjach.
Za przykład apartamentów podajemy poniżej mieszkania o luksusowym wykończeniu i metrażu powyżej 110 m2, ale nie więcej, niż 130 m2. Ponadto pod uwagę wzięliśmy jedynie mieszkania o minimum 3 pokojach. Prześledziliśmy oferty z poszczególnych dzielnic Warszawy, tj.: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Mieszkania na wynajem w Warszawie
Jeśli chodzi o mieszkania na wynajem, to jest ich na warszawskim rynku zdecydowanie mniej, niż ofert luksusowych mieszkań na sprzedaż.
Jeśli interesuje nas wynajem apartamentu na Bemowie, to 3.pokojowe, luksusowe mieszkanie można wynająć tam już od kwoty około 2 800 PLN miesięcznie.
Jeszcze taniej można znaleźć mieszkanie na wynajem w dzielnicy Białołęka. 4.pokojowy apartament można tu wynająć za kwotę około 2 500 PLN miesięcznie.
Na Bielanach za ładny 3.pokojowy apartament trzeba zapłacić ok. 3 000 PLN miesięcznie.
Na Mokotowie rozstrzał cenowy jest dość spory. Podobne apartamenty, tj. takie o np. 3 pokojach i bardzo zbliżonym metrażu, można tu znaleźć od ok. 5 000 PLN, do średnio 7 500 PLN za miesiąc.
Warszawska Ochota oferuje mieszkania na wynajem za kwotę średnio 5200 PLN miesięcznie. Mowa tu o mieszkaniach zarówno 3., jak i 4.pokojowych.
W dzielnicy Praga Południe za wynajem luksusowego, 4.pokojowego apartamentu trzeba zapłacić średnio 5 500 PLN.
Natomiast w dzielnicy Praga Północ za ekskluzywne mieszkanie 3.pokojowe o zbliżonym metrażu zapłacimy tylko nawet 3 800 PLN miesięcznie.
Jeśli chodzi o Śródmieście, to średni koszt wynajmu 4.pokojowego apartamentu wynosi 6 000 PLN co miesiąc.
W dzielnicy Targówek natomiast ceny znowu spadają – średni, miesięczny koszt wynajmu luksusowego apartamentu 3. lub 4.pokojowego wynosi 2 500 PLN. Ilość pokoi ma bardzo nieznaczny wpływ na cenę, zdecydowanie bardziej liczy się tu metraż.
W dzielnicy Ursus możemy wynająć 4.pokojowy apartament za średnio 2 700 PLN.
Jeśli chodzi o Ursynów, to tutaj luksusowe mieszkanie wynajmiemy za kwotę średnio 2 800 PLN miesięcznie.
W dzielnicy Wawer miesięczny koszt wynajmu luksusowego, 3.pokojowego mieszkania wynosi około 2 400 PLN.
W dzielnicy Wesoła natomiast apartamentów na wynajem jest stosunkowo niewiele. Średni koszt wynajmu waha się na poziomie 3 000 PLN za 3.pokojowe, luksusowo wykończone mieszkanie.
Na Wilanowie należy zapłacić znacznie większą kwotę. Średni koszt wynajmu 4.pokojowego apartamentu to aż 8 000 PLN.
W dzielnicy Włochy w Warszawie ceny na powrót spadają. Luksusowe, 3.pokojowe mieszkanie można tutaj wynająć za kwotę ok. 2 600 PLN miesięcznie.
Na Warszawskiej Woli ceny apartamentów są niezwykle zróżnicowane. Za apartament 4.pokojowy możemy zapłacić od około 3 000 PLN, do nawet 7 500 PLN miesięcznie.
Zaś na Warszawskim Żoliborzu miesięczny średni koszt wynajmu ekskluzywnego mieszkania plasuje się na poziomie 4 000 PLN za apartament 4.pokojowy.

Na podstawie powyższego zestawienia łatwo zauważyć, że średnie ceny luksusowych mieszkań w dzielnicach: Śródmieście, Ochota, Praga Południe, Mokotów i Wilanów, są znacząco wyższe od cen mieszkań apartamentowych w pozostałych dzielnicach w Warszawie. Każdy jednak powinien podejść do kwestii wynajmu indywidualnie. Jednym zależy bowiem na bliskości centrum, i są gotowi zapłacić za wynajem tak usytuowanego mieszkania sporą kwotę. Inni wolą zachować więcej gotówki w portfelu, przez co mogą swobodnie wybierać spośród licznych ofert mieszkań w tańszych dzielnicach Warszawy.

Magdalena Paluch
WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl