Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

82

Mieszkania zlokalizowane w Warszawie są najczęściej droższe od adekwatnych lokali mieszkalnych znajdujących się w innych miastach na polskiej mapie. Aby kupić mieszkanie w stolicy Polski, co w pewnym sensie już samo w sobie jest prestiżowe i generuje w oczywisty sposób wyższą cenę za nieruchomość, musimy zdecydować, w jakiej dzielnicy ma się ono znajdować.

Nie jest tajemnicą, że im bliżej centrum, tym drożej. O wiele więcej wydamy również za mieszkanie zlokalizowane w prestiżowej okolicy.
Niejednokrotnie osoby planujące zakup mieszkania na warszawskim rynku, decydują się na przegląd ofert z centrum miasta. Szybko okazuje się, że dla wielu kupujących ceny takich nieruchomości są zdecydowanie zbyt wysokie.

Mokotów jest dzielnicą, która już od wielu lat wpisuje się do czołówki najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w Warszawie. Mokotów położony jest w lewobrzeżnej części miasta. Dzielnica ta ma powierzchnię 35,42 metrów kwadratowych powierzchni, natomiast według stanu na 31 grudnia 2015 roku liczba mieszkańców wynosiła tutaj nieco ponad 218 tysięcy osób. Tym samym Mokotów jest największą w Warszawie dzielnicą, licząc pod kątem wielkości liczby ludności.

Tym, co przyciąga mieszkańców do Mokotowa, jest duża liczba terenów zielonych, w tym miejskich parków, między innymi Pole Mokotowskie czy park Sielecki.
Na uwagę zasługuje również zabudowanie dzielnicy. Bloki z wielkiej płyty przeplatają się tutaj z domami jednorodzinnymi i okazałymi willami.
Mokotów przyciąga osoby, które chciałyby tu zamieszkać. Ile jednak musiałyby zapłacić za ten luksus?
Poniżej prezentujemy przykładowe inwestycje, które, miejmy nadzieję, zobrazują nieco sytuację na warszawskim, a dokładniej mówiąc, mokotowskim rynku.
104
Pierwszym przykładem mokotowskiej inwestycji jest Osiedle krzemowe. Inwestycja gwarantuje dogodny dojazd do centrum miasta, a równocześnie zapewnia duże poczucie prywatności. Realizacja inwestycji została podzielona na trzy etapy. W ramach pierwszego etapu powstaje zespół trzech budynków, które zaoferują w sumie 159 nowoczesnych mieszkań. W ramach drugiego etapu powstanie kolejnych pięć budynków, które zaoferują 244 komfortowe mieszkania. Etap trzeci dopiero będzie realizowany.
Za najtańsze, trzypokojowe mieszkanie na Osiedlu Krzemowym, trzeba zapłacić kwotę rzędu 6799,92 złote za metr kwadratowy. W cenie tej otrzymamy 69,79 metrów kwadratowych powierzchni życiowej. Mieszkanie znajduje się na szóstym piętrze.
Zdecydowanie najwięcej zapłacimy za mieszkanie jednopokojowe, zlokalizowane na parterze budynku. W cenie 8199,36 złotych za metr kwadratowy otrzymamy mieszkanie o powierzchni 30,64 metrów kwadratowych.

Inną warszawską inwestycją, która również powstała na Mokotowie, jest Smyczkowa zlokalizowana przy ulicy Narocz. Deweloper zachwala, że ceny mieszkań zaczynają się od 8490,00 złotych za metr kwadratowy. Osiedle zachowuje kameralny charakter dzięki niskiej zabudowie mieszkalnej. Na pięciu kondygnacjach znajdują się w sumie 23 mieszkania o bardzo różnorodnej powierzchni i rozkładzie. Do każdego z mieszkań przynależy przestronny balkon albo taras. Deweloper zadbał oczywiście o garaż – w podziemiu budynku znajdują się miejsca parkingowe na 27 samochodów.
Jak widać na podstawie powyższych, przykładowych inwestycji, ceny mieszkań w prestiżowej dzielnicy Warszawy potrafią kosztować naprawdę sporo. Nie są to przy tym ceny najwyższe na rynku, ponieważ za ekskluzywne apartamenty zapłacilibyśmy jeszcze więcej. Ceny za takie luksusowe mieszkania z powodzeniem mogą przekroczyć 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy luksusowej przestrzeni do życia. Czy warto? To pozostawiam do indywidualnej oceny.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl