Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

101Rządowy program „Mieszkanie dla Młodych” wkrótce dobiegnie końca. W 2018 roku program ten ma zostać wygaszony, natomiast jego miejsce ma zająć nowy program rządu – „Mieszkanie Plus”. Osoby, które chcą kupić mieszkanie przy wsparciu programu, muszą jednak mieć się na baczności. Z nowym programem nie będą miały takiej możliwości.

O ile program „Mieszkanie dla Młodych” jest skierowany typowo do osób, które planują zakup swojej pierwszej w życiu nieruchomości przy wsparciu kredytu hipotecznego z dofinansowaniem, o tyle program „Mieszkanie Plus” będzie oferował zgoła inny rodzaj pomocy. Przede wszystkim, kiedy program wejdzie w życie, a planowane jest to na 2018 rok, osoby zainteresowane nabyciem własnego mieszkania albo domu będą mogły zapomnieć o dofinansowaniu do kredytu hipotecznego. Program „Mieszkanie Plus” będzie bowiem skierowany do osób, które będą chciały wynająć po preferencyjnych stawkach za metr kwadratowy mieszkanie. Oczywiście będą one mogły wykupić wynajmowane przez siebie mieszkanie, kiedy upłynie określona ilość czasu, jednak formalnie – przez lata – będą je po prostu wynajmowały.

Jeśli zatem kupującym zależy na skorzystaniu z dobrodziejstw programu „Mieszkanie dla Młodych”, powinni szybko podjąć decyzję o zakupie wymarzonej nieruchomości.

W Warszawie w dalszym ciągu dostępnych jest naprawdę wiele inwestycji, których ceny za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej mieści się w limitach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

107

Przykładem może być tutaj chociażby inwestycja Flora Białołęka. Deweloper już na głównej stronie informuje, że inwestycja obsługiwania jest przez program „Mieszkanie dla Młodych”. Na co możemy liczyć w ramach „MdM”? W cenie 5535 złotych za metr kwadratowy możemy kupić na tym osiedlu mieszkanie dwupokojowe. Mieszkania takie będą oddane do użytku w 2017 roku.
Flora to inwestycja, która powstaje na warszawskiej Białołęce. To jedna z najbardziej zielonych, a zarazem najszybciej rozwijających się dzielnic w Warszawie. Osiedle Flora znajduje się w takim miejscu, że mieszkańcy zapewnioną mają pełną infrastrukturę. W niewielkiej odległości od osiedla znajdują się galerie handlowe, restauracje czy obiekty sportowe.
Komunikację z centrum miasta zapewnia autobus, który kursuje z pobliskiego przystanku. Dojazd do centrum miasta zajmuje zaledwie ok. 20 minut. W ramach inwestycji dostępne są mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe.

W ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” możemy kupić również mieszkanie w ramach innej inwestycji. Deweloper J.W. Construction Holding S.A również oferuje mieszkania dostępne z dofinansowanie w ramach „MdM”. W ramach inwestycji „Zielona Dolina I” deweloper sprzedaje na przykład mieszkanie o powierzchni 67,79 metrów kwadratowych w cenie 5400 złotych za metr kwadratowy. Na mieszkanie składają się 3 pokoje.
„Zielona Dolina I” to ukończona już inwestycja, także po zakupie mieszkania praktycznie od razu możemy przystępować do jego wykańczania i wyposażenia. Osiedle wyróżnia się podmiejską zabudową, całość tworzy spokojny i kameralny klimat. W ramach inwestycji dostępne są mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe. Na terenie osiedla znajduje się bezpieczny plac zabaw, z którego mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy. Osiedle jest ogrodzone i monitorowane, dzięki czemu jego mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Zielona okolica i obecność licznych terenów rekreacyjnych sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Inwestycja powstała przy ulicy Zdziarskiej w Warszawie. To wprost doskonała oferta dla rodzin z małymi dziećmi i osób, które planują powiększenie rodziny w najbliższym czasie. O także doskonałe miejsce do życia dla osób ceniących sobie ciszę, poczucie prywatności i komfort.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl