Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

13Białołęka zaczęła się rozrastać, zwiększa się też liczba jej mieszkańców.
W ubiegłym roku Białołęce przybyło prawie 5,3 tys. oficjalnych mieszkańców. Nic dziwnego, że mieszkania w tej dzielnicy kupowane są tak chętnie, bo ich cena jest nawet do 3 tys. zł za mkw. niższa od średniej w Warszawie.

Większość kupujących poszukuje na Białołęce swojego pierwszego mieszkania z zamiarem skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych. A jest o co powalczyć, bo kupujący stołeczne mieszkania w programie mogą zyskać nawet ponad 40 tys. zł. Firmy deweloperskie starają się tak ustalać ceny, by w ofercie mieć jak najwięcej takich lokali. Od kwietnia br. dopuszczalna cena mieszkania objętego w stolicy programem rządowych subwencji to ponad 6,1 zł/mkw.

W ślad za rozbudową mieszkaniową Białołęki rozwija się także infrastruktura. Niestety na razie zamiast tras szybkiego ruchu, które miały powstać w dzielnicy, przebudowane zostanie szereg lokalnych ulic, ale dzięki temu dojazd do nowych osiedli znacznie się polepszy. Mieszkańcy Białołęki do centrum miasta nadal będą dojeżdżać przede wszystkim ulicą Modlińska i Trasą Toruńską, mostem Północnym i mostem Grota-Roweckiego, którego przebudowa potrwa do jesieni przyszłego roku, ale także powstającymi od kilku miesięcy, nowymi trasami tramwajowymi.

W Białołęce powstanie również Galeria Północna, która ma stanąć przy ul. Światowida, ma być wielkości Galerii Mokotów (ok. 64 tys. mkw.). W trzypoziomowym obiekcie znajdzie się także 11-salowe kino, a na dwóch poziomach podziemnych, parking na 1500 samochodów i supermarket. Inwestor liczy na to, że uda się ją otworzyć przed końcem 2016 roku.

Autor: Barc Warszawa SA.

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl