Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
polecane MIESZKANIA i APARTAMENTY

Warszawa to prężnie rozwijające się miasto, gdzie wśród starych kamienic i zwyczajnych bloków wyrastają nowoczesne osiedla apartamen towców. Czy w dzisiejszych czasach wynajem apartamentu to przywilej dostępny jedynie dla najbogatszych ludzi? Aby dowiedzieć się jak prezentują się ceny wynajmu mieszkań w apartamentowcach stolicy przeprowadziliśmy analizę metodą desk research. Korzystając z danych zgromadzonych w ciągu ostatnich 31 dni, w jednym z największych serwisów z ogłoszeń nieruchomości, przyjrzeliśmy się 17 administracyjnym dzielnicą Warszawy (Mokotów, Wolę, Pragą, Śródmieście, Ursynów, Ursus, Wawer, Targówek, Bielany, Bemowo, Ochotę, Białołękę, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesołą, Rembertów), gdzie zwróciliśmy uwagę na ceny netto plus media wynajmu mieszkań w apartamentowcach ze względu na wielkość mieszkania (ilość pokoi od 1 do 4).
Najwięcej ofert wynajmu mieszkań w apartamentowcach znajdziemy w dzielnicy Mokotów (488 ofert), Śródmieście (309 ofert) i Ursynów (227 ofert). Choć w Wilanowie liczba ofert jest mniejsza (115 ofert), to ogłoszenia wynajmu w apartamentowcach przewyższają siedmiokrotnie liczbę ofert mieszkań w bloku i kamienicy.
W przypadku dzielnicy Mokotów za wynajem jednopokojowego apartamentu trzeba średnio zapłacić 1,991 zł miesięcznie. Dwupokojowy apartament wiązał się ze średnim kosztem wynajmu w wysokości 2,976 zł. Uśredniona cena netto plus media za wynajem trzech pokoi w apartamentowcu to 4,424 zł miesięcznie. A za wynajem największych czteropokojowych apartamentów trzeba było średnio zapłacić 6,937 zł miesięcznie.
W przypadku dzielnicy Wola wynajem jednopokojowego apartamentu wiązał się ze średnim kosztem 1,830 zł miesięcznie. Za dwupokojowy apartament w tej dzielnicy trzeba było zapłacić średnio już dwa razy więcej, bo 2,680 zł miesięcznie. Trzypokojowy apartament był to koszt w wysokości 3,736 zł. Uśredniona cena wynajmu netto plus media czteropokojowego apartamentu wyniosła 5,400 zł miesięcznie.
W dzielnicy Praga, w której przez ostatni 31 dni odnotowano niewiele ofert apartamentów (66 ofert) ceny okazały się niewygórowane w porównaniu do pozostałych dzielnic. Za wynajem jednopokojowego apartamentu średnio zapłacilibyśmy 1,662 zł miesięcznie. Dwupokojowy apartament to koszt w wysokości 2,130 zł miesięcznie. Za trzy pokoje w apartamentowcu trzeba było zapłacić około 3,816 zł miesięcznie, zaś średni koszt za mieszkanie czteropokojowe był nie wiele większy gdyż wynosił średni 3,964 zł.
Dzielnica Śródmieście okazała się najdroższa w Warszawie pod kątem cen wynajmu apartamentów. Jednopokojowy apartament wiązał się ze średnim kosztem wynajmu na poziomie 2,068 zł miesięcznie. Uśredniona cena netto za wynajem apartamentu dwupokojowego to 3,222 zł, a trzypokojowego aż 5,218 zł miesięcznie. Za najbardziej luksusowe i największe czteropokojowe apartamenty trzeba było zapłacić średnio 6,949 zł miesięcznie.
W dzielnicy Ursynów średni koszt wynajmu apartamentu jednopokojowego wynosił 1,796 zł miesięcznie. Za wynajem apartamentu dwupokojowego zapłacilibyśmy średnio 2,126 zł miesięcznie. Trzypokojowy apartament wiązał się ze średnim miesięcznym kosztem w wysokości 2,973 zł. Uśredniona cena netto plus media wynajmu czteropokojowego apartamentu to 3,699 zł.
W przypadku dzielnicy Ursus pojawiły się pojedyncze ogłoszenia dotyczące wynajmu mieszkań w apartamentowcach. Za wynajem dwupokojowego apartamentu trzeba było zapłacić 1,800 zł miesięcznie. Koszt trzypokojowego mieszkania w apartamentowcu wynosił 2,000 zł, a za największy czteropokojowy trzeba było zapłacić 4,000 zł miesięcznie. Nie odnotowano ani jednej oferty wynajmu jednopokojowego apartamentu.
W przypadku dzielnicy Targówek koszt wynajmu jednopokojowego apartamentowca wynosił 1,700 zł (tylko jedno ogłoszenie). Uśredniona miesięczna cena netto za dwupokojowy apartament to 1,950 zł. Nie odnotowano ani jednego ogłoszenia dotyczącego trzy i czteropokojowych apartamentów.
W przypadku dzielnicy Bielany za wynajem jednopokojowego apartamentu trzeba było zapłacić około 1,625 zł miesięcznie. Dwupokojowy apartament wiązał się ze średnim kosztem 2,269 zł, a trzypokojowy 3,263 zł miesięcznie. Największe czteropokojowe apartamenty nie były wiele droższe, gdyż ich uśredniona cena netto wyniosła 3,500 zł.
W przypadku dzielnicy Bemowo jednopokojowy apartament wiązał się ze średnim miesięcznym kosztem 1,700 zł a dwupokojowy 2,007 zł. Za trzypokojowe mieszkanie w apartamentowcu trzeba było średnio zapłacić 2,855 zł miesięcznie, a za czteropokojowe 3,200 zł.
Na Ochocie jednopokojowy apartament to średni koszt wynajmu na poziomie 1,900 zł miesięcznie. Uśredniona cena netto za wynajem dwupokojowego apartamentu wyniosła 2,495 zł miesięcznie, za trzypokojowy 3,252 zł miesięcznie, a czteropokojowy 4,817 zł miesięcznie.
W przypadku dzielnicy Białołęka pojawiły się tylko oferty wynajmu dwupokojowego apartamentu – uśredniona cena to 1,750 zł oraz czteropokojowego – 3,000 zł miesięcznie.
W przypadku dzielnicy Żoliborz średni koszt wynajmu jednopokojowego apartamentu wynosił 1,700 zł, dwupokojowego 2,559 zł, trzypokojowego 3,729 zł a czteropokojowego aż 5,163 zł.
W przypadku dzielnicy Włochy pojawiły się jedynie oferty wynajmu apartamentów dwu i trzypokojowych. Uśredniona cena netto plus media wynajmu apartamentu dwupokojowego wynosiła 3,200 zł, a trzypokojowego 3,220 zł miesięcznie.
W Wilanowie za jednopokojowy apartament trzeba było ponieść średni miesięczny koszt w wysokości 1,800 zł. Wynajem dwupokojowego apartamentu kosztował około 2,500 zł miesięcznie, zaś trzypokojowy 3,880 zł. Najbardziej luksusowe i największe, czteropokojowe apartamenty wiązały się ze średnim kosztem 6,182 zł miesięcznie.
W ciągu ostatniego miesiąca w dzielnicy Wesoła można było zaleźć oferty wynajmu apartamentów dwu i trzypokojowych. Średni koszt apartamentu dwupokojowego to 1,800 zł a trzypokojowego 2,050 zł.
Najgorzej pod względem ilości ofert wynajmu apartamentów w Warszawie wypadły dzielnice Wawer i Rembertów. Nie pojawiła się tam ani jedna taka oferta, w ciągu ostatnich 31 dni.

Małgorzata Battek
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl