Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

hcgbjnmApartamenty w stolicy kosztują często o wiele więcej, niż pozostałe segmenty nieruchomości w Warszawie. Kosztowne są zwłaszcza apartamenty w prestiżowych lokalizacjach.

Osoby poszukujące nieruchomości o dużej powierzchni stoją często przed wyborem, czy zdecydować się na centralnie położone komfortowe mieszkanie, czy kupić lokal mieszkalny usytuowany w większej odległości od centrum miasta.

Domy używane w Warszawie są znacznie droższe od deweloperskich. W przeważającej większości oferowane są w kwocie przekraczającej milion złotych. Ceny najtańszych warszawskich domów, które sprzedają deweloperzy zaczynają się od 600 – 650 tys. zł. W tej kwocie nie dostaniemy oczywiście nieruchomości w centrum miasta, tylko domy w takich dzielnicach jak Białołęka, Wawer, czy Wesoła.

Deweloperzy rzadko rozpoczynają teraz budowę osiedli, w których powstają segmenty, a oferta dostępna na rynku jest coraz mniejsza.
Poza Białołęką i Wawrem, w których warszawscy deweloperzy mają do zaoferowania zdecydowanie najwięcej segmentów, domy w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej znajdziemy także w Wilanowie i na Ursynowie. Ich koszt jest jednak wyraźnie wyższy.

Jeśli nie chcemy wydawać fortuny na dom, możemy szukać luksusowe mieszkania. Ale niech nam się nie wydaje, że dysponując milionem możemy przebierać we wszystkich ofertach. Okazuje się, że to dalece nie wystarczająca suma, aby móc kupić najtańszy apartament w najbardziej ekskluzywnych budynkach w Warszawie, jak Złota 44, Cosmopolitan, czy budynku Opera, w którym za metr kw. w apartamencie o metrażu 200 mkw. trzeba zapłacić 50 tys. zł. Najdroższe apartamenty kupują zazwyczaj zagraniczni inwestorzy, biznesmeni oraz osoby publiczne i animatorzy show-biznesu.

69

Pomijając lokale mieszkalne z najwyższej półki, jak podaje Związek Banków Polskich, mieszkania w Warszawie kupowane są przeciętnie w kwocie ponad 7,2 tys. zł/mkw. W cenie stołecznego segmentu znajdującego się większej w odleglejszych od centrum miasta, bez problemu kupimy zatem 100 metrowe mieszkanie w większości lokalizacji centralnych dzielnic.

Jeśli wybierzemy mieszkanie poza centrum miasta, a więc w takich dzielnicach jak: Bemowo, Ursynów, Praga, czy Wilanów, możemy kupić mieszkanie o powierzchni około 120 mkw. Wszystko zależy od jego standardu oraz miejsca usytuowania osiedla.

Autor: Barc Warszawa SA.

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl