Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

Warszawskie osiedle – OSTOJA WILANÓW – firmy FADESA POLNORD POLSKA zdobyło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie – Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 – w kategorii : Zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju
W konkursie, organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich, wyłonione zostały najlepsze projekty, które są użyteczne dla mieszkańców, przyjazne dla środowiska, realizowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju i zapewniają idealne warunki do zamieszkania.
OSTOJA WILANÓW doceniona została za swoją koncepcję urbanistyczną, dla stworzenia której inspiracją była idea „miasta ogrodu”, opartą jednocześnie na najnowocześniejszych rozwiązaniach architektonicznych. – To dla nas duże wyróżnienie i satysfakcja, że nasz największy projekt mieszkaniowy, który realizujemy w warszawskim Wilanowie od 2006 roku, został doceniony przez specjalistów z branży. Nagroda w tej kategorii jest dla nas tym bardziej cenna, że zamierzaliśmy stworzyć miejsce z bogatą infrastrukturą dla rodzin z dziećmi, w którym każdy chciałby zamieszkać – mówi Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Fadesa Polnord Polska.
Zielone tereny rekreacyjne w OSTOI WILANÓW zajmują połowę z ponad 17 hektarowego obszaru, na którym położone jest osiedle. – Parcela, na której powstała OSTOJA, wyróżniała się spośród otaczających terenów relatywnie dużą ilością istniejącej zieleni. Jednym z podstawowych założeń projektowych było zagospodarowanie obszaru osiedla w taki sposób, by maksymalnie wykorzystane zostały naturalne walory krajobrazowe działki, a miejsce zapewniało przyjazne środowisko do życia – opisuje Małgorzata Gryc.

Dziś mieszkańcy osiedla korzystają m.in. z własnego parku leśnego ze starodrzewem i ścieżką edukacyjną o powierzchni 2 ha oraz strefy rekreacyjnej, rozciągającej się wokół jeziorka o długości 300 metrów, która stanowi oś kompozycyjną centralnej części inwestycji. Zieleń parkowa na terenie całego osiedla ukształtowana została w sposób naturalny i połączona przestrzennie z obszarem lasku. Całość zieleni osiedlowej przeznaczona jest do indywidualnej rekreacji i wyposażona w ścieżki oraz urządzenia do ćwiczeń. Na styku lasu i parku utworzony został zielony plac, stanowiący łącznik z przestrzenią miejską. Zieleń parkowa, zieleń przydomowa i zieleń w szpalerach przyulicznych tworzy w OSTOI ciągły układ przestrzenny, co dodatkowo podkreśla, charakterystyczny dla Miasteczka Wilanów, brak ogrodzeń.

Spójna koncepcja aranżacyjna, która powstała w pracowni Kuryłowicz&Associates, zdecydowanie wyróżnia OSTOJĘ WILANÓW, nie tylko spośród projektów realizowanych na terenie warszawskiego Miasteczka Wilanów, ale również na tle inwestycji mieszkaniowych, powstających w całym kraju. Poza placówkami handlowymi i usługowymi znajdującymi się na terenie osiedla, mieszkańcy mają do dyspozycji kilka wydzielonych, dobrze wyposażonych stref do zabawy dla dzieci w różnych grupach wiekowych, własne przedszkole oraz boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

Osiedle wpisuje się w ogólne zasady kompozycyjne Miasteczka Wilanów poprzez koherentną, kameralną zabudowę oraz powiązania z układem placów miejskich i terenów otwartych. Jest częścią pierwszego w Polsce projektu, którego celem jest stworzenie samowystarczalnego osiedla o jednolitej strukturze i zróżnicowanych funkcjach. Stanowi integralną część Miasteczka Wilanów, które dzięki swojej, coraz bardziej rozbudowanej infrastrukturze staje się prawdziwym „miastem w mieście”.

Nagroda PZFD, która jest jednym z najważniejszych wyróżnień branżowych w kraju, przyznana została FPP podczas uroczystej gali, która odbyła się 10. grudnia 2015 w Warszawie. Konkurs był objęty honorowym patronatem przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

FADESA POLNORD POLSKA

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl