Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

file1681300058951

Stołeczny rynek mieszkaniowy nie ma sobie równych. Warszawa była i jest największym placem budowy w Polsce. Kupujący mieszkanie w Warszawie musi wydać dwa razy więcej niż na przykład w Łodzi, Białymstoku, Olsztynie, czy Bydgoszczy. W stolicy kupowanych jest najwięcej mieszkań. W Warszawie zaciąganych jest 25 proc. wszystkich zobowiązań hipotecznych, podczas gdy takie miasta jak Wrocław, Kraków, czy Trójmiasto mają tylko po ok. 6 proc. udziału w rynku hipotek.

Ponieważ Warszawa jest największym rynkiem pracy wiele osób pomimo wysokich cen decyduje się na zakup mieszkania w stolicy. To największy rynek mieszkaniowy w kraju.

Cena to nie jedyne kryterium wyboru mieszkania. Liczy się rozkład lokalu i łatwy dostęp do infrastruktury.

– Najbardziej poszukiwanym towarem na rynku nowych mieszkań są lokale w ukończonych budynkach. Najlepiej, jeśli można się do nich od razu się wprowadzić. Dlatego na Osiedlu Alpha w warszawskich Skoroszach zdecydowaliśmy się wprowadzić program Rodzina na gotowym, w którym oferujemy wykończone mieszkania w cenie. Przyciągnęło to wielu klientów. Tym bardziej, że od nowego roku zgromadzone oszczędności muszą przeznaczyć na obowiązkowy wkład własny do zaciąganego kredytu – zauważa Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.

Deweloperzy starają się zaproponować taki produkt, na jaki stać klientów, czyli w Warszawie do 400 tys. zł. Zdolność kredytowa osób chcących zaciągnąć zobowiązanie hipoteczne nie przekracza na ogół 350 tys. zł.

Z danych portalu nieruchomości Dompress.pl wynika, że za metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie trzeba zapłacić ok. 7 100 zł. Przeciętna cena mieszkania na rynku pierwotnym wynosi 453 tys. zł. Według analityków serwisu stawki utrzymują się ostatnio na stabilnym poziomie.

Najbardziej poszukiwane, ze względu na niską cenę, są mieszkania o powierzchni do 40 mkw, 2 pokojowe. Z mieszkań 3 pokojowych najszybciej schodzą te do 55 m kw. Osoby zainteresowane małymi mieszkaniami muszą decydować o zakupie jeszcze w początkowym etapie budowy, bo szybko znikają z oferty.

Najtańsze nowe mieszkania zlokalizowane są na peryferiach stolicy np. w Białołęce, gdzie ceny wynoszą już 5-6 tys. zł za mkw. Mieszkania w cenie niższej od średniej stawki dla Warszawy zanjdziemyteż na Bemowie, w Ursusie, czy Wilanowie.

Dzięki m.in. niższym cenom, nowoczesności, świeżości, parkingom podziemnym nowe mieszkania całkowicie przytłaczają rynek mieszkań używanych, który przegrywa tą konkurencję.

Autor: RED Real Estate Development

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl