Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych za jakiś czas dobiegnie końca. Ma on zostać powoli wygaszany przez swojego następcę – Mieszkanie Plus. Nowy program nie będzie jednak oferował stricte mieszkań na sprzedaż, dlatego też mieszkania z dopłatą w ramach MdM w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony kupujących.

Już teraz głośno jest o zakończeniu programu Mieszkanie dla Młodych. Program ten, który do tej pory cieszył się rosnącym zainteresowaniem (zwłaszcza po zmianach wprowadzonych w zasadach dostępności i wymaganych kryteriach), ma niedługo zostać wygaszony na poczet swojego nowego następcy – programu Mieszkanie Plus. Zwrot „niedługo” jest tu może użyte nieco nad wyraz, ponieważ do końca programu pozostały jeszcze 2 lata i 1 miesiąc. Kupujący wiedzą jednak, że czasu na skorzystanie z dopłat w ramach programu pozostało tak naprawdę niewiele. Procedura uzyskania kredytu z dopłatą zajmuje nieco czasu, nie mówiąc już o znalezieniu inwestycji, która odpowiadałaby potrzebom kupujących i jednocześnie mieściła się w rygorystycznych widełkach limitów cen w ramach programu MdM.

W Warszawie jest jeszcze całkiem sporo inwestycji, które oferują mieszkania na sprzedaż z dofinansowaniem w ramach rządowego programu wsparcia finansowego „Mieszkanie dla Młodych”.
Dobrym przykładem jest inwestycja „Ogrody Wiślane”, za realizację której odpowiada deweloper AMA BUD. Inwestycja ta zakłada wybudowanie kompleksu 8 budynków wielorodzinnych. Każdy z budynków liczyć ma 2 piętra. Niewątpliwym udogodnieniem jest wyposażenie budynków w windy, garaże podziemne oraz lokale usługowe, zlokalizowane na parterze budynków. Budynki zostały oznaczone przez dewelopera literami od A do H. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Aluzyjnej.

61
Prace budowlane zostały podzielone na poszczególne etapy.
Pierwszy etap zakłada wybudowanie budynków A i B. W sumie mają one oferować 75 mieszkań o powierzchni od 30 do 75 metrów kwadratowych. Jak informuje na swojej stronie deweloper, wszystkie te mieszkania dostępne będą z rządowymi dopłatami w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. W budynkach znajdować się będą również przestronne apartamenty, których powierzchnia zaczyna się od 93, a kończy na 101 metrach kwadratowych powierzchni. Te luksusowe mieszkania zlokalizowane mają być na ostatnich piętrach budynków. Apartamenty będą w sumie liczyć od 4 do 5 pokoi. Każde z luksusowych mieszkań wyposażone będzie w przestronne tarasy usytuowane na dachu budynków.
Inwestycja przypadnie do gustu przede wszystkim osobom, którym zależy na bliskości łona natury i dużej ilości terenów zielonych, przy jednoczesnym dobrym skomunikowaniu z resztą miasta, gwarantującym szybki dojazd. Na terenie osiedla znajdować się będą alejki spacerowe i place zabaw, które skłaniają do aktywnego wypoczynku.
Jak informuje deweloper, większość mieszkań wybudowanych w ramach inwestycji jest dostępna w programie „Mieszkanie dla Młodych”.
Ceny mieszkań w budynkach a i B rozpoczynają się od 5290,00 złotych, a kończą na 6190,00 złotych za metr kwadratowy powierzchni. Jak wiadomo, kryterium cenowe w przypadku programu „Mieszkanie dla Młodych” pełni kluczową rolę, dlatego kwestia ta jest niezwykle ważna dla kupujących, którzy chcą nabyć mieszkanie przy wsparciu MdM.
Deweloper zakłada ukończenie pierwszego etapu inwestycji w ostatnim kwartale 2017 roku.

To tylko jedna, przykładowa inwestycja, która obrazuje standardy oraz ceny mieszkań w Warszawie, które dostępne są w ramach rządowego wsparcia finansowego. Faktem jest, że program „Mieszkanie dla Młodych” cieszy się dalej ogromnym zainteresowaniem i nie dziwi fakt, że wielu mieszkańców Warszawy chce skorzystać z pomocy państwa i wybiera takie mieszkanie, aby kwalifikowało się ono do programu MdM.

Magdalena Paluch
Redaktor WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl