Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

Warszawski rynek obfituje w nowoczesne inwestycje mieszkaniowe. Dużym powodzeniem cieszą się również mieszkania nie tyle w samej stolicy, co blisko jej granic. Powodów, dla których kupujący decydują się właśnie na ich zakup, jest wiele.

Skąd zainteresowanie kupujących inwestycjami znajdującymi się poza granicami stolicy Polski, Warszawy? Jak wiele kupujących, tak wiele decyzji stoi za ich ostatecznym wyborem. Dla jednych mieszkanie w centrum dużego miasta byłoby zwyczajnie dyskomfortowa. Zauważalna jest tendencja opuszczania dużych miast na korzyść mniejszych miejscowości. Warszawa tętni życiem, żyje się w niej szybko i dynamicznie. Skrzyżowania, zatłoczone ulice, korki… wielu osobom takie życie na co dzień nie odpowiada. Niejednokrotnie osoby pracujące w Warszawie mimo wszystko decydują się na kupienie poza jej granicami, ale blisko miasta. Zdecydowanie wolą bowiem dojeżdżać w tygodniu do miasta, natomiast w weekendy delektować się bliskością natury i spokojem. Wiele osób w ogóle nie pracuje na sztywnych etatach, w związku z czym dla nich takie rozwiązanie zdaje się być jeszcze bardziej korzystne.

103
Jest jeszcze druga grupa kupujących – osoby, które chciałyby zamieszkać w Warszawie, jednak zwyczajnie ze względów finansowych nie mogą sobie na zakup takiego mieszkania pozwolić. Często wyprowadzka na granicę miasta, ale jeszcze w jego obrębie, nie jest optymalnym rozwiązaniem. Deweloperzy znają moc słowa „Warszawa”, i dopóki w adresie zamieszkania miasto to by widniało, dopóty ceny również utrzymywać się będą na pewnym poziomie. Tymczasem niedaleko poza granicami miasta, często w odległości 10-15 kilometrów, ceny nieruchomości są znacznie bardziej atrakcyjne. Mieszkanie pod dużym miastem wydaje się więc być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu kupujący decydują się na wyprowadzkę poza miasto, deweloperzy zauważają potrzebę budowania nowych inwestycji poza granicami Warszawy. W efekcie oferta nieruchomości w okolicy stolicy jest naprawdę imponująca.

Doskonałym przykładem tego rodzaju inwestycji może być chociażby inwestycja „Przy Lesie” dewelopera PATIO.
„Przy Lesie” jest kameralnym osiedlem zlokalizowanym w Lesznowoli pod Warszawą. Na inwestycję składają się w sumie 32 przestronne mieszkania i apartamenty o powierzchni od 74 metrów kwadratowych do nawet 118 metrów kwadratowych.
Kompleks mieszkalny powstał na zazielenionym terenie, dzięki czemu jego mieszkańcy mogą czuć się w pełni prywatnie i komfortowo. Co więcej, do każdego z apartamentów przynależy prywatny ogródek o powierzchni od 139 metrów kwadratowych do nawet 240 metrów kwadratowych. Do każdego z mieszkań przynależą po 2 miejsca parkingowe, co niewątpliwie stanowi duży atut.
Apartamenty znajdujące się na górnych kondygnacjach posiadają ponadto przestronne tarasy o powierzchni 40 metrów kwadratowych.

Lokalizacja osiedla nie jest tutaj przypadkowa. Lesznowola jest dynamicznie rozwijającą się miejscowością. Bliskość Warszawy sprawia, że miejscowość ta jest – można powiedzieć – wchłaniana przez miasto. Równocześnie mieszkańcy mają zapewnioną ciszę, spokój i dużą liczbę terenów zielonych. Dzięki temu mają możliwość spędzania wolnego czasu blisko łona natury. Dojazd do Warszawy nie zajmuje wcale wiele czasu. Do centrum miasta można dotrzeć w zaledwie 20 minut. W przyszłości powstać ma nowa droga nr 7 (tzw. „Puławska Bis”), dzięki czemu poruszanie się na trasie Lesznowola-Warszawa będzie jeszcze przyjemniejsze. Do dyspozycji osób niezmotoryzowanych oddane są 2 miejskie linie autobusowe. Dzięki temu nawet nie posiadając samochodu mieszkańcy osiedla są w stanie dotrzeć do dużego miasta. Niewątpliwie jest to bardzo duży atut tego miejsca.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl