Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
polecane MIESZKANIA i APARTAMENTY

     Wilanów należy to tych dzielnic Warszawy, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów nieruchomości komercyjnych. Pomimo, iż jest najmniejsza pod względem liczby mieszkańców, a także gęstości zaludnienia, to  staje się również „smakowitym kąskiem” dla inwestorów mieszkaniowych. Nie trzeba dodawać, iż Wilanów to spokojna i zielona okolica, posiadająca liczne parki oraz lasy,  bardzo dobrze połączone z resztą miasta. Publiczne środki transportu takie jak autobusy czy Wisłostrada, umożliwiają nam bezpośredni dojazd do centrum w niecałe 30 minut. Przepiękna i spokojna okolica staje się coraz częściej celem dużych firm deweloperskich, które za wszelką cenę pragną zaspokoić najskrytsze marzenia przyszłych mieszkańców.

     Jedną z największych inwestycji, która powstaje na Wilanowie jest Ostoja Wilanów, mieszcząca się przy ulicy Księdza Prymasa Augusta Hlonda. Kompleks willi miejskich znajdujących się w samym centrum Wilanowa, otoczony jest ponad 2-u hektarowym przepięknym, prywatnym parkiem. Jest on do dyspozycji tylko i wyłącznie dla mieszkańców osiedla, dzięki czemu staję się miejscem bezpiecznym i komfortowym. Architekci planujący inwestycję dokonali wszelki starań, aby osiedle wkomponowało się w architekturę tego miejsca. Ostoja Wilanów posiada na stan obecny kilka ukończonych willi, jednak w planach inwestora jest budowa 32 czteropiętrowych kameralnych budynków o wielkości 33,4 do 189,3m2. Każde z mieszkań ma w ofercie balkon, loggie, ogród bądź taras. Ceny apartamentów rozpoczynają się w graniach 7600zl/m2 przy 100m do ponad 8200zl przy lokalach o powierzchni 71m2. Tak wysokie ceny (jak na Wilanów) spowodowane są prawdopodobnie wysokim poziomem wykończenia oraz położeniem dzielnicy. Dodatkowe atuty takie jak park czy bezpieczne osiedle podnoszą prestiż tego miejsca . Osiedle to wyróżnią się bogatą fauną i florą, gdyż wille rozprzestrzeniają się wokół malowniczego jeziorka z urokliwymi drewnianymi pomostami.
W celu polepszenia dojazdu do centrum, została ostatnio rozbudowana i oddana do użytku Aleja Rzeczpospolitej, na której znajdują się przestanki autobusowe, które bezpośrednio dowożą nas do centrum Warszawy.
Warto wspomnieć również o miejscach, które znajdują się w okolicy osiedla i ułatwiają życie mieszkańcom. Biorąc pod lupę instytucję edukacyjne nie mamy, na co narzekać. Okolice Ostoi Wilanów umożliwiają nam dostęp do licznych przedszkoli i żłobków.
Bogata oferta edukacyjna pozwala nam na odpowiedni wybór dla naszego dziecka. Przedszkole English Academy, stawia przede wszystkim na rozwój językowy naszej pociechy, natomiast Akademia Uśmiechu na bezproblemowe nawiązywanie kontaktów interpersonalnych przez nasze dziecko jak i zarówno gwarancję krytycznego i kreatywnego myślenia. Instytucje wyższego szczebla takie jak gimnazjum czy liceum są znacznie oddalone od osiedla. Okolice Ostoi Wilanów oferują nam również liczne atrakcje dla naszych dzieci. Przecznice dalej znajdziemy boisko do koszykówki, szkołę baletową dla dzieci jak i zarówno sklepu z modą dziecięcą.  Liczne lokale usługowo – gospodarcze takie jak: Żabka, Fresh Market, Małpka, sklepy monopolowe podnoszą atrakcyjność tego miejsca. W okolicy mamy również dostęp do bogatej oferty restauracji (Bella Toscana, ), pubów bądź kawiarni (Mała Czarna, Cafe Plakatówka). Spędzanie wolnego czasu możemy również urozmaicić sobie poprzez zwiedzanie zabytków Wilanowa. Warto odwiedzić takie miejsce jak Centrum Opatrzności Boskiej, w którym zawiera się również muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków.

     Kolejna inwestycja, której zakończenie szacuje się na IV kwartał 2014r powstaje przy ul. Bruzdowej. Wilanów Garden to kameralne, eleganckie i prestiżowe osiedle położone na północy Wilanowa, oddalone o 8 km od centrum Warszawy. Znajdujące się w otoczeniu willi i pięknej przyrody, gwarantuje nam bezpieczeństwo i komfort. Niska sąsiednia zabudowa oraz duże okna powodują, że mieszkania te stają się jasne i przytulne. Planowane jest wybudowanie 17- dwupiętrowych budynków z 237mieszkaniami o powierzchni od 35 do 75m2. Ceny rozpoczynające się od 5800zl/m2, są dobrą okazją dla ludzi poszukujących lokali przestronnych. Architekci tego miejsca szczególną troską objęli tereny wspólne, szerokie alejki, bezpieczny wjazd na osiedle oraz dobre oświetlenie gwarantują mieszkańcom bezpieczeństwo.
Wilanów Garden obejmuje 10000 m2 terenów zielonych, na którym zostaną wybudowane nowoczesne i bezpieczne place zabaw do dzieci oraz alejki odpowiedzialne za bezstresową jazdę na rowerze. W pobliżu znajduje się również Wisła i stawy Zawadzkie, gdzie mamy dostęp do kilku pięknych dzikich plaż. Wilanów Garden oferuje również dla ludzi ceniących sobie aktywny tryb życia możliwość skorzystania z pół golfowych, klubów fitness oraz najpopularniejszych ścieżek do joggingu. W pobliżu znajdują się również liczne niepubliczne przedszkola oraz żłobki stawiające na prawidłowy rozwój naszego dziecka. Może w tym również pomóc klub jeździecki oraz obiekt sportowy Orlik, gdzie można aktywnie spędzać czas z całą rodziną. Liczne ekskluzywne restauracje (Quatro Canti) i kawiarnie urozmaicą nam życie towarzyskie. W pobliżu możemy również znaleźć salony urody ( Salon Frida) oraz gabinety kosmetyczne.

     Ostatnią inwestycją, którą proponujemy a zarazem położoną w najbardziej atrakcyjnym miejscu jest Śródmieście Wilanów, znajdujące się w samym centrum dzielnicy. Osiedle powstaje na rogu ul. Kazachskiej i Gieysztora. 146 Mieszkań o powierzchni od 40m2 do 116m2 osadzanych jest w 4- czteropiętrowych kondygnacjach oddalonych od siebie, w celu nadania każdemu z mieszkań własnej intymności. Ceny wahają się  miedzy 6,6 tys a 8,2 tys za metr kwadratowy w zależności od metrażu i standardu wykończenia.
Śródmieście Wilanów znajduję się zaledwie 8km od centrum Warszawy i gwarantuje nam bezpośredni dojazd do wszystkich punktów centralnych miasta. Architekci inwestycji zadbali również o to, aby mieszkańcy czuli się komfortowo poprzez liczne dziedzińce rekreacyjne z ogrodami, ozdabiające wnętrze osiedla. Warto również wspomnieć o tym, że przewidziana jest całodobowa ochrona mieszkańców oraz dostępne, odpłatne podziemne garaże. W porównaniu do poprzednich inwestycji Śródmieście Wilanów jako jedyne posiada w swojej ofercie mieszkania „pod klucz”, gwarantuje nam to oszczędność czasu. Dowolności wyboru materiałów wykończeniowych oraz profesjonalności od aranżacji wnętrz ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni.
Osiedle to dzięki idealnej lokalizacji ma dostęp do niezliczonych atrakcji. Głównym a zarazem największym zabytkiem Wilanowa jest Muzeum Wilanowskie wraz z Parkiem. Siedemnastowieczny pałac od lat uważany za najpiękniejsze miejsce dzielnicy. Jest Ulubionym miejscem mieszkańców lubiących długie spacery oraz poszukujących odpoczynku i wytchnienia od wielkomiejskiego życia. Naturalne zbiorniki wodne takie jak Jezioro Wilanowskie nadają temu miejscu intymności i spokoju. Warto również wspomnieć, że Pałac Wilanowski słynie z licznych spotkań kulturowych oraz imprez takich jak: Letnie Koncerty w Ogrodzie różanym lub Międzynarodowej Akademii Muzyki Dawnej.
Śródmieście Wilanów jako nieliczne ma w swojej ofercie wybudowanie w pobliżu osiedla centrum handlowego, gdzie mieszkańcy będą mogli zaspokajać wszelkie swoje potrzeby. W pobliżu inwestycji mamy dostęp do licznych sklepów, poczynając od zwykłych delikatesów kończąc na winiarniach ( Dobre Wino). Bogata oferta edukacyjna, daje olbrzymie możliwości wyboru najlepszej placówki dla naszych dzieci. Żłobki, przedszkola(Our Preschool) a nawet licea(LO XXXVIII), w zaledwie kilka minut drogi od osiedla. Dzięki znakomitej lokalizacji nie możemy również narzekać na dostęp do restauracji i kawiarni, których w pobliży Pałacu Wilanowskiego jest mnóstwo.

     Podsumowując, dzielnica Wilanów skierowana jest dla osób, które cenią sobie cisze i spokój. Lubią otaczać zielenią i zwierzętami. Ważne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa i komfortu życia. Szeroko rozwinięte placówki edukacyjne oraz liczne lokale usługowe w okolicy są ogromnym udogodnieniem dla osób planujących założenie rodziny. Nowe inwestycje na dzielnicy oferują nam bogatą ofertę mieszkań, które potrafią dopasować się do potrzeb każdego klienta.

 

Małgorzata Battek
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl