Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

99Mieszkania jednopokojowe są w ostatnim czasie spychane na dalszy plan. Tymczasem mieszkania te doskonale nadają się do zamieszkania przez singli, studentów czy osoby rozpoczynające kariery zawodowe. Kawalerki to także doskonałe mieszkania pod inwestycję. Z pewnością zawsze znajdzie się ktoś chętny, kto zechce je kupić czy wynająć.

Kawalerki to niewielkie mieszkania jednopokojowe. Niektóre mają wydzieloną niewielka kuchnię, inne wyposażone są jedynie w aneksy kuchenne, dzięki czemu powierzchnia salonu zyskuje na dodatkowym metrażu. O ile mieszkania jednopokojowe nie cieszą się tak dużą sympatią jak dawniej, to mimo wszystko posiadają wiele zalet. Doskonałym dowodem na to, że na kawalerki w dalszym ciągu jest popyt, jest ich stała obecność na rynku mieszkaniowym.

Deweloperzy nie rezygnują z kawalerek, ponieważ wiedzą, jaki potencjał w nich drzemie. Przede wszystkim kawalerki wyróżniają się na tle innych mieszkań swoją konkurencyjną ceną. O ile za mieszkanie choćby dwupokojowe, zwłaszcza w Warszawie, musimy wydać dość spore pieniądze, o tyle kawalerki często możemy upolować w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dużą zaletą kawalerek z rynku pierwotnego, a więc zupełnie nowych, jest fakt, że na ich wykończenie zużywamy zazwyczaj mniejsze środki finansowe, niż w przypadku większych metraży. Nie trudno bowiem przeliczyć, czy koszty wykończenia i wyposażenia choćby i nawet mieszkań dwupokojowych byłyby już znacznie wyższe.
Niewątpliwym plusem jest również fakt, że kawalerki to doskonałe inwestycje – zawsze znajdzie się osoba, która niewielkim kosztem chce wynająć samodzielnie mieszkania. Kawalerki często są takim właśnie pierwszym mieszkaniem – nie generują dużych kosztów (czynsz czy choćby opłata za ogrzewanie w okresie zimowym), a ich powierzchnia jest zazwyczaj wystarczająca dla spokojnego funkcjonowania dla jednej osoby (lub pary).

98

W Warszawie nie brakuje nowych inwestycji, w których znajdziemy oczywiście omawiane dzisiaj kawalerki. Doskonałym przykładem jest inwestycja „Rezydencja Warszawska”. Deweloper oferuje kawalerki o powierzchni od 33,53 do 39,03 metrów kwadratowych powierzchni. Kawalerki te możemy nabyć w cenie od 215 tysięcy złotych do 240 tysięcy złotych. Porównując do innych, większych mieszkań w ramach tej inwestycji, ceny za mieszkania jednopokojowe są bardzo atrakcyjne.

Kawalerki niewątpliwie nie znikną w najbliższym czasie z oferty deweloperów. W dalszym ciągu przyciągają one inwestorów, którzy szukają czegoś, w co mogliby ulokować i rozmnożyć swoje pieniądze. Kawalerki to również doskonałe mieszkania dla osób, które nie chcą na starcie swojego dorosłego życia obarczać się zbyt dużymi kosztami finansowymi. Atutów mieszkań jednopokojowych jest zatem niewątpliwie wiele.

O ile korzyści płynące z zakupienie nowej kawalerki są dość oczywiste, o tyle nie powinniśmy zapominać o wadach tego rodzaju mieszkań. Przede wszystkim są one ciasne – jeśli posiadamy wiele cennych przedmiotów czy pamiątek, to możemy mieć problem z wygospodarowaniem dla nich miejsca na nowej przestrzeni życiowej.
Kolejną wadą, o której należy wspomnieć, jest brak poczucia pełnej prywatności. W przypadku kawalerek nie ma wydzielonej części dziennej i nocnej. Salon pełni równocześnie funkcję sypialni. Dla wielu osób takie rozwiązanie może okazać się niekomfortowe. Pamiętajmy jednak, że potrzeba matką wynalazków – nawet w kawalerce możemy w sprytny sposób wydzielić część sypialnianą.

Zanim zdecydujemy się na zakup kawalerki, przemyślmy dokładnie, czy mieszkanie to będzie spełniało nasze oczekiwania. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to warszawski rynek kawalerek stoi przed nami otworem, a oferta deweloperów jest zaskakująco bogata w mieszkania jednopokojowe.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl