Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

Lofty to wyjątkowe nieruchomości – mieszkania są stylowe i niepowtarzalne. Zachwycają swoją przestrzenią i niebanalną architekturą. Budynki, w których powstają, posiadają swoją historię, której ducha czuć w nowoczesnym, ale i nieco surowym wystroju tego typu mieszkań, nawiązującym do zamierzchłych czasów.

Lofty są bardzo popularne za granicą. Doceniają je zwłaszcza osoby, które lubią przełamywać schematy – poprzez indywidualną stylizację swojego loftowego apartamentu, mogą wyrazić siebie na zapierającej dech przestrzeni. Wysokie sufity, duże przeszklenia ścian lub zwyczajnie bardzo wysokie okna, a do tego obecność materiałów budowlanych, tworzących ściany budynku, jak na przykład historyczna, czerwona cegła, tworzą klimat nie do podrobienia.

Lofty prezentują się znakomicie w połączeniu z nowoczesnymi wnętrzami. Surowy, staroświecki klimat budynku przełamuje ukłon w stronę nowoczesności i designu.

Na polskim rynku dostępność loftów jest wciąż bardzo mała. Wydawać by się mogło, że w stolicy znajdziemy ich najwięcej, jednak w rzeczywistości są one rozsiane po całej Polsce. Inwestycji jest nie wiele nie tyle ze względu na małe zainteresowanie, bo to wydaje się być – wprost przeciwnie – całkiem spore. Deweloperzy wiedzą, że odnawianie historycznych budynków jest w gruncie rzeczy ryzykowną, a do tego kosztowną inwestycją.

Niemniej jednak, o ile prawdziwych loftów jest wciąż mało, o tyle coraz częściej powstają inwestycje a’la loftowe, stylizowane na prawdziwe, historyczne lofty.

Takie rozwiązanie przyciąga wielu kupujących, którym podoba się nie tylko wyjątkowy klimat i charakter miejsca, ale również gwarancja użycia nowoczesnych materiałów budowlanych.

Gdzie zatem znajdziemy tego rodzaju inwestycje w Warszawie, stolicy Polski?

Doskonałym przykładem jest z cała pewnością inwestycja Woronicza Qbik – dzieło Ghelamco uznawanego za lidera na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Kompleks mieszkalny składa się w sumie z 4 budynków, po 2 połączone ze sobą jedną ze ścian.

Na parterze budynków znajdują się lokale handlowo-usługowe. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji także prywatny patio fitness.
Kompleks utrzymany jest w stylistyce loftowej. Deweloper oferuje w sumie 355 loftów i mieszkań. Składają się na nie 168 mieszkania jednopoziomowe oraz 187 mieszkań dwupoziomowych.

Industrialna architektura i niestandardowe wykończenie sprawiają, że jest to inwestycja naprawdę godna uwagi.

107

Woronicza Qbik to miejsce pełne niekonwencjonalnych rozwiązań, które inspirują i zachęcają do spędzania tu wolnego czasu. Apartamenty z pewnością przypadną do gustu osobom ceniącym indywidualizm i niecodzienne rozwiązania.
Niewątpliwą zaletą mieszkań jest przestrzeń. Dwupoziomowe lofty wyposażone zostały w niemal 6.metrowe okna, z których można podziwiać panoramę miasta.
Na uwagę zasługuje zazielenione patio, które stwarza możliwość wypoczynku, odcięcia się od zgiełku miasta. Ponadto pełni również funkcję ozdobną – natura przeplata się w tym miejscu z surową bryłą budynku. W efekcie całe osiedle wydaje się być spójne architektonicznie, harmonijne.

Niestety Warszawa nie jest pionierem, jeśli chodzi o lofty. Jak pisałam wcześniej, inwestycji tego rodzaju jest w Polsce dalej bardzo niewiele. Faktem jest jednak, że Polacy coraz częściej poszukują niestandardowych rozwiązań architektonicznych. Wiele osób nie chce mieszkać w klasycznych blokach mieszkalnych, gdzie większość z nich posiada podobny rozkład pomieszczeń i oferuje podobny standard.
Lofty z cała pewnością proponują niecodzienne i niebanalne rozwiązanie. Wielu uważa, że to mieszkania z duszą, zapewniające odpowiednią przestrzeń do życia i komfort.
Miejmy nadzieję, że inwestycji tego rodzaju będzie w Polsce stale przybywać.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl