Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

Mieszkania w warszawie stanowią specyficzny rynek. Stolica przyciąga ludzi żyjących w szybkim tempie, sfokusowanych na sukcesy na polu prywatnym jak również zawodowym. Nic więc dziwnego, że osoby poszukujące mieszkania na wynajem lub do kupienia, mają wyraźnie wyznaczone standardy, którymi kierują się przy wyborze.

Bardzo dużą popularnością w Warszawie (chociaż oczywiście nie tylko tutaj – zasada ta dotyczy kilku największych miast w Polsce) cieszą się mieszkania zlokalizowane w sąsiedztwie centrów handlowych. Dlaczego galeria handlowa uważana jest za plus? Przede wszystkim chodzi o oszczędność czasu. Wystarczy pomyśleć o większych zakupach, aby przeliczyć sobie czas potrzebny na dojazd do sklepu, konieczność odczekania w korkach w samochodzie lub komunikacji miejskiej. Takie wyprawy chyba nikomu nie kojarzą się pozytywnie, zwłaszcza, że udając się na dalsze zakupy tracimy cenny czas i energię.

Mieszkanie blisko centrum handlowego gwarantuje wyraźne skrócenie czasu potrzebnego na zakupienie potrzebnych rzeczy. Jednak to nie wszystko. Mieszkania koło galerii handlowych cieszą się sporym uznaniem, ponieważ bliskość centrum gwarantuje dostęp do wielu potrzebnych usług w jednym miejscu. Sklep z butami czy odzieżą, fryzjer, sklep spożywczy, piekarnia, szewc, itd., itp… dostępność tych wszystkich lokali i usług to bardzo duży plus. Dodać należy wisienkę na torcie, czyli lokale gastronomiczne, w których po zakupowym szaleństwie możemy zjeść ciepły posiłek lub napić się kawy.
Galerie handlowe to nie tylko doskonałe miejsca na robienie zakupów – to również częste miejsce spotkań, zwłaszcza wśród osób młodych.
Kolejnym atutem mieszkania blisko centrum handlowego jest zazwyczaj bardzo dobra komunikacja. Miasto dba bowiem o to, aby mieszkańcy mieli możliwość swobodnego dojazdu do centrum handlowego. Niejednokrotnie wyznaczane są dodatkowe linie autobusowe albo tramwajowe, które zagwarantują szybki dojazd do galerii handlowej. Co więcej, często przystanki tramwajowe czy autobusowe tworzone są możliwie najbliżej centrum handlowego, aby kupujący mieli do niego swobodny i szybki dostęp.
Galerie handlowe to również miejsce wielu spotkań kulturalnych. W centrach handlowych odbywają się liczne, kameralne koncerty, pokazy (np. kulinarne), organizowane są również różnego rodzaju atrakcje dla dzieci.

159

Jak wspomniałam na wstępie, fakt, że lokale mieszkalne zlokalizowane blisko centrum handlowego, wcale nie powinien dziwić. Dziwić nie powinien różnić również fakt, że mieszkania charakteryzujące się bliskością centrum handlowego, mają często wywindowaną cenę.

Zarówno właściciele mieszkań używanych, jak również deweloperzy, wiedzą bowiem, że na dobrze zlokalizowane nieruchomości zawsze znajdzie się nabywca czy najemca.

W przypadku Warszawy bliskość centrum handlowego to kryterium, które w zasadzie nie ogranicza kupującym wyboru, jeśli chodzi o lokalizację. Galerie handlowe zlokalizowane są tutaj m.in. przy ulicy Wołoskiej (Galeria Mokotów), Złotych Tarasach przy ulicy Złotej, czy Blue City zlokalizowane przy Alejach Jerozolimskich. Inwestycji komercyjnych jest naprawdę sporo. Tym samym dużo jest również mieszkań, które zlokalizowane są blisko centrów handlowych.

Magdalena Paluch
Redaktor WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl