Mieszkania w Warszawie sprzedaż, mieszkania w Warszawie wynajem, mieszkania w Warszawie Śródmieście sprzedaż, Wola sprzedaż, Bemowo sprzedaż, Żoliborz sprzedaż, Białołęka sprzedaż, Ursus sprzedaż, Praga sprzedaż, Bielany sprzedaż, Ursynów sprzedaż - mieszkaniawwarszawie.net
opinie i raporty

101Warszawa to wspaniała metropolia, w której z roku na rok powstaje coraz to więcej inwestycji mieszkaniowych. Niestety, wraz z prestiżem miasta, również ceny idą w górę. Z tego właśnie względu coraz większym powodzeniem cieszą się mieszkania powstające na obrzeżach miasta, lub całkiem poza jego granicami.

Niejeden Polak marzy o zakupie własnego mieszkania w stolicy naszego kraju – Warszawie. To wspaniałe miasto tętni życiem, sprawiając, że ludzie coraz częściej poszukują tutaj pracy, studiują czy decydują się na podjęcie własnej działalności gospodarczej.

Mieszkanie w dużej miejscowości zapewnia stały dostęp do nowoczesnych dóbr, takich jak galerie handlowe, kina, restauracje, centra rozrywki itp. Mieszkaniec Warszawy ma do swojej dyspozycji praktycznie wszystko, od kameralnych kawiarni zaczynając, poprzez wspaniałe centra handlowo-usługowe, po zielone parki. Dla wielu osób to wymarzone miejsce do życia.

Niestety – mieszkania w Warszawie należą do najdroższych w całym kraju. W ślad za nimi idą inne polskie miasta, takie jak Kraków czy Wrocław, jednak to właśnie Warszawa zajmuje czołowe miejsce, jeśli chodzi o cenę za metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż.

Zbyt wysoka cena stanowi barierę nie do przebicia dla wielu osób. Istnieje jednak bardzo atrakcyjna alternatywa, dzięki której mogą oni zamieszkać blisko metropolii, nie pustosząc przy tym doszczętnie portfeli i nie zadłużając się na ogromnej kwoty kredyty hipoteczne.

Deweloperzy działający blisko Warszawy dostrzegli nie tylko potencjał stolicy, ale również miejscowości zlokalizowanych w jej najbliższej okolicy. W niewielkich miejscowościach położonych pod Warszawa powstają coraz to wspanialsze inwestycje. Ich lokalizacja zapewnia szybki dojazd do Warszawy, przy równoczesnym utrzymaniu wysokiego standardu mieszkaniowego. Inwestycje te gwarantują najczęściej o wiele większe poczucie prywatności, dzięki czemu zainteresowanie nimi rośnie nie tylko wśród osób zjeżdżających do Warszawy, ale również wśród samych Warszawiaków.

69

Przykładową inwestycją, godną uwagi, może być Osiedle „Przy Lesie”. To kameralne osiedle mieszkaniowe powstaje pod Warszawą, w Lesznowoli. Inwestycje oferuje w sumie 32 przestronne apartamenty o powierzchni od 74 do nawet 118 metrów kwadratowych. Inwestycja powstaje pod szyldem spółki Patio.

Dużym atutem osiedla „Przy Lesie” jest bliskość rozległych terenów zielonych. Mieszkańcy mogą żyć tutaj w zgodzie z naturą i czerpać z jej spokoju i harmonii, co dla wielu osób jest bardzo dużym plusem. Po ciężkim dniu w zatłoczonej i głośniej Warszawie mogą oni bowiem odpocząć w zaciszu własnego mieszkania, położonego pośród drzew i łąk.

Dużą zaletą apartamentów „Przy Lesie” jest fakt, że do każdego z mieszkań przynależy zielony ogródek o imponującej powierzchni od 139 do nawet 240 metrów kwadratowych. Dodatkowo do każdego mieszkania przynależą dwa prywatne miejsca postojowe. Apartamenty zlokalizowane na wyższych kondygnacjach zostały dodatkowo wyposażone w przestronne tarasy o powierzchni 40 metrów kwadratowych.

Bardzo dużym atutem tego osiedla, o którym wspominałam już wcześniej, jest jego lokalizacja. Znajduje się ono bowiem niedaleko Warszawy. Dojazd do miasta zapewnia nowa trasa nr 8. Dzięki niej mieszkańcy osiedla „Przy Lesie” mogą szybko i bez przeszkód przemieścić się ze swojej cichej kolebki do dużej aglomeracji miejskiej. Dojazd do centrum miasta zajmuje w sumie około 20 minut. Deweloper informuje ponadto na swojej stronie Internetowej, że w przyszłości ma tutaj powstać również nowa droga nr 7, która zwiększy przepływ samochodów i jeszcze bardziej umili podróż.
Co więcej, osoby, które nie posiadają samochodów, mogą skorzystać z komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się w odległości zaledwie ok. 5 minut od osiedla.

To wszystko sprawia, że mieszkając poza granicami dużego miasta, możemy czuć się jego bliskimi sąsiadami a dojazd co centrum aglomeracji nie będzie stanowił dla nas większego problemu.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Dodaj komentarz

Kontakt: WGN, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa, Polska - tel. 668 861 043, e-mail - sekretariat@wgn.pl